Sliki 06 02 07Вечерва прилепчани се собраа масовно за да го изразат својот револт против ненародната власт и диктатурата на Груевски. „ДОЛУ ВЛАДА“ „ГРУЕВСКИ ОДИ СИ“, извикуваа прилепчани, барајќи смена на власта, и на предвремени парламентарни избори да се врати легитимитетот на институциите, кој што власта брутално ги погази на црниот понеделник.

{gallery}2013/januari/0602{/gallery}