lokvenec i sdsm poddrska na aman 08Над илјада прилепчани излегоа и масовно го подржаа денешниот протест на невладината „АМАН”.
Кандидатот за градоначалник на Прилеп од редовите на СДСМ – Хари Локвенец, и пратеникот од редовите на СДСМ – Горан Сугарески застанаа рамо до рамо со прилепчани за враќање на дневната евтина тарифа и намалување на цената на струјата.
Меѓудругото, во просториите на старата Општина повеќе од 1000 граѓани се потпишаа на граѓанската иницијатива од здружението „Аман” за собирање на 10.000 потписи за измена и дополнување на законот за енергетика.

 

{gallery}2012/dekemvri/aman1{/gallery}