DSCN9801 CopyНеколку илјади прилепчани и вечерва го изразија преку протестен марш својот револт и отпор кон режимот на Груевски и неговиот послушник Марјан Ристески. Храбрата колона денес се движеше од центарот на градот до населбата Варошко маало, каде на граѓанскиот парламент, пред граѓаните на оваа урбана заедница се обрати пратеникот од редовите на СДСМ – Емилијан Станковиќ.
Оваа вечер прилепчани сплотени испратија единствена порака до челниците на режимот „Нема да им дозволиме да наместат, фалсификуваат и да украдат уште едни избори.“

ОТПОР! ОДИМЕ ДО КРАЈ! ДО ПОБЕДА!

 

{gallery}2013/januari/1202{/gallery}