Наместо да се слика со здравствените работници, Јовчески требаше да им помогне во борбата со Ковид 19

Кога состанокот на кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ, Борче Јовчески, со 7-8 партиски активисти од сферата на здравството ќе се

Прочитај повеќе

Мицкоски и Стерјоска не се грижат за здравјето на граѓаните, нивната цел е заштита на криминалците во сопствените редови

Соопштение за јавност Почитувани, Советничката од редовите на прилепскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Ирена Локвенец Стерјоска, по примерот на нејзинот лидер

Прочитај повеќе

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски измисли непостоечко вработување во Општина Прилеп

Писмена реакција на денешен прес на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски Почитувани, Нереформираната ВМРО-ДПМНЕ, партијата која се уште е заглавена

Прочитај повеќе

Експресниот пат Прилеп – Градско ќе биде завршен во време на СДСМ, а Горан Сугарески ќе остане запаметен како најуспешниот министер за транспорт и врски

Реакција на ОО на СДСМ Прилеп на денешната прес конференција на ОК на ВМРО-ДПМНЕ   Почитувани, Епидемијата  на лажни вести

Прочитај повеќе

Незаконитоста и корупцијата беа карактеристика на власта на ВМРО-ДПМНЕ и Марјан Ристески

Почитувани, Доследно почитување на позитивните законски прописи и поставување на интересите на граѓаните како врвен приоритет, се одлика на работењето

Прочитај повеќе