Со криминалци и осуденици на партиски функции, ВМРО-ДПМНЕ останува деструктивна партија

Почитувани, Партијата која за претседател на централната партиска Комисија за локална самоуправа го поставува осудениот екс градоначалник на Општина Прилеп,

Повеќе

ВМРО-ДПМНЕ е симбол на криминалот, корпуцијата и непотизмот. Петар Ристески да се извини на прилепчани и да се повлечи од политиката

Почитувани, Злосторничкото здружение на чело со почесниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски и неговите прилепски послушници предводени од Петар Ристески

Повеќе

Порталот “Маркукуле” да се извини и да ја повлечи лажната вест, во спротивно следува тужба

Со лажни вести, груби измислици и манипулации, порталот “Маркукуле” одработува за опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Бескрупулозна лага и дезинформација е објавата на

Повеќе

На 5-ти мај граѓаните расчистуваат со криминалната ВМРО-ДПМНЕ и гласаат за европска иднина за Стево Пендаровски

Соопштение до јавност На 5-ти мај граѓаните расчистуваат со ВМРО-ДПМНЕ – криминалното и злосторничко здружение кое е се’ уште координирано

Повеќе