ВМРО-ДПМНЕ е симбол на криминалот, корпуцијата и непотизмот. Петар Ристески да се извини на прилепчани и да се повлечи од политиката

Почитувани, Злосторничкото здружение на чело со почесниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски и неговите прилепски послушници предводени од Петар Ристески

Повеќе

Порталот “Маркукуле” да се извини и да ја повлечи лажната вест, во спротивно следува тужба

Со лажни вести, груби измислици и манипулации, порталот “Маркукуле” одработува за опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Бескрупулозна лага и дезинформација е објавата на

Повеќе

На 5-ти мај граѓаните расчистуваат со криминалната ВМРО-ДПМНЕ и гласаат за европска иднина за Стево Пендаровски

Соопштение до јавност На 5-ти мај граѓаните расчистуваат со ВМРО-ДПМНЕ – криминалното и злосторничко здружение кое е се’ уште координирано

Повеќе

Граѓаните велат НЕ за пионите на Груевски, Христијан Мицкоски и транзициската министерка и профитерка Гордана Сиљановска

Почитувани, Прилепчани никогаш повеќе нема да гласаат за криминалната партија ВМРО-ДПМНЕ, симболот за корупција и расипништво со народните пари. Граѓаните

Повеќе