После 12 години криминал и корупција на ВМРО-ДПМНЕ, Тутунскиот комбинат – Прилеп конечно работи чесно и одговорно

Почитувани, Со лажни, злонамерни и паушални обвинувања за работата на актуелното раководство на Тутунски комбинат – Прилеп, ВМРО-ДПМНЕ нема да

Повеќе

Традиционална крводарителска акција на СДСМ Прилеп „Дарувај крв – спаси живот!“

Почитувани, Локалниот клуб на Социјалдемократската младина на Македонија од Прилеп по 17-ти пат ја организираше традиционалната крводарителска акција „Дарувај крв

Повеќе

Граѓаните, дуќанџиите, ја добија својата слобода и никогаш нема да ја изгубат, неспособниот Мицкоски е заглавен во темно минато

Изјава, Александар Кирацовски – Генерален секретар на СДСМ Почитувани медиуми, Денес сме во посета на старата чаршија во Прилеп. Се

Повеќе

Прилепчани не подржуваат протести за заштита на криминалот на Груевски и изолација на Македонија

Соопштение до јавност Почитувани граѓани на Општина Прилеп, ВМРО-ДПМНЕ, антизападниот пиун Мицкоски, како и локалниот послушник на претходната криминална власт

Повеќе